KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7118682
*
nr 711 8682
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Pastell, Armand Rossander (1914-1976), 45x37
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2011
kl 17:31:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 12:49:55
1
150 kr
29/8 13:37:25
1
250 kr
29/8 17:02:43
2
150 kr
29/8 17:04:23
2
250 kr
29/8 17:05:57
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Armand Rossander
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Armand Rossander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armand rossander färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:03
*
Armand Rossander
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Armand Rossander
nr 711 8682
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Pastell, Armand Rossander (1914-1976), 45x37
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 12:49:55 | 1 | 150 kr |
29/8 13:37:25 | 1 | 250 kr |
29/8 17:02:43 | 2 | 150 kr |
29/8 17:04:23 | 2 | 250 kr |
29/8 17:05:57 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Armand Rossander
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Armand Rossander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller armand rossander färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3189 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, kvinnoporträtt, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:03